Положення про ЩОРІЧНУ "Літературну премію Ірпінь"
14.04.2021
Положення про ЩОРІЧНУ "Літературну премію Ірпінь"

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня.

Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості.

Премія має чотири номінації:

  • проза;
  • поезія;
  • спеціальна премія література для дітей (саме в Ірпені жив письменник, автор «Пригод Незнайка» Микола Носов);
  • за вже видані книги українських авторів.

На розгляд журі премії приймаються не видані раніше рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія претендентів на отримання премії необмежений. Тематика творів та їхній обсяг – вільні.

Дедлайн подачі творів щороку до 31 грудня.

Нагородження лауреатів премії відбувається 21 березня наступного за поданням творів року. Троє лауреатів Літературної премії Ірпеня – переможці в номінаціях «Проза», «Поезія» та «Література для дітей» – отримуватимуть по 50 тис. грн кожен. Також з нагоди 30-ї річниці створення Національної спілки письменників України голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк оголосив про встановлення додаткової номінації Літературної премії Ірпеня - «за вже видані книги українських авторів» додатковим преміальним фондом 150 000 гривень. Крім цього, ТОВ «Відважних» установило додаткову заохочувальну премію в розмірі 10 тис. грн. Таким чином, загальний преміальний фонд Літературної премії Ірпеня склав 310 000 гривень.

Рукописи потрібно надсилати у форматі Microsoft Word (із фото, біографією та контактними даними автора) на електронну пошту ykrnayka@gmail.com . Тема листа — «Літературна премія Ірпеня».